Krem serowy parmezan

Składniki

  • 200 g parmezan tarty lub inny dojrzały ser (osypek – pecorino…)
  • 500 g mleka
  • 50 g mąki 00
  • 50 g masło

Prezentacja

Krem serowy parmezan jest aromatycznym sosem, który przygotowuje się przez dodanie do sosu sera parmiggiano regiano lub pecorino lub osypka. Krem jest doskonałym farszem do kul Pomarancino, a także do dań z makaronem i risotto.

Przygotowanie:

Aby przygotować krem ​​Parmiggiano potrzebujemy garnek z wysokimi bokami, gdzie podgrzewamy mleko (nie dopuszczamy do wrzenia) (1). Następnie w innym garnku roztopimy masło na małym ogniu (2). Po woli dodajemy mąkę (3).

Mieszamy do uzyskania dobrze wymieszanej masy o złotym kolorze (4). Dodajemy stopniowo ciepłe mleko i dobrze mieszamy trzepaczką (5). Gotujemy masę na małym ogniu stale mieszając (6).

Kiedy masa zgęstnieje (7), zdejmujemy garnek z ognia i dodajemy stopniowo starty parmezan (lun inne ser). Dobrze mieszamy krem Parmigiano w taki sposób, aby uzyskać dość gęstą konsystencję. Krem serowy Parmiggiano jest gotowy do użycia (9)!

Konserwowania

Krem z Parmigiano należy przechowywać w lodówce, przykryty folią do żywności co najwyżej 2-3 dni.

Rada

Można zmieniać konsystencję kremu Parmigiano:  – można zmniejszyć o 20-30 g mąki i będzie bardziej płynny;  – można zwiększyć o 20-30 g mąki, aby uzyskać gęsty krem.