POMARANCINO®

Jeden zestaw, mnóstwo możliwości!

Foremki do faszerowania wyrobów gastronomicznych

Co to jest Pomarancino®?

  • Pomarancino® jest zestawem foremek, wykonanych z tworzywa sztucznego, wyjątkowo przydatnych do faszerowania produktów takich jak: sushi, arancini, coxinha, onigiri, falafel, pyzy, gołąbki, canederli, jaja po szkocku, jajka wielkanocne, lody nadziewane, batony, itp.
  • Pomarancino® jest nowością – wniosek na patent zgłoszony pod nr. P.418228 i P.424516, oraz  wniosek na patent „Wzór Przemysłowy” w EU (5-letnie).
Pomarancino - sushi, arancini, onigiri

Pomarancino® jest nowym wynalazkiem, który pozwala na sprawne przygotowanie posiłków, jest łatwe w obsłudze dla osób o słabych zdolnościach manualnych i jest bezpieczne dla dzieci.

Jaki jest cel i funkcja Pomarancino®?

  • Wynalazek jest wielofunkcyjny, ponieważ jeden zestaw foremek pozwala i ułatwia ręczne faszerowanie produktów gastronomicznych: na gorąco lub na zimno, w różnych kształtach, wielkościach i gramaturze, w sposób prosty i wydajny.
  • Ułatwia faszerowanie wielu produktów wykonywanych na bazie ryżu, kaszy, ziemniaków i wielu innych gotowanych al dente, pozwala także bezpiecznie konserwować faszerowane produkty.
  • Umożliwia odpowiednie zamykanie i ubicie faszerowanego produktu w taki sposób, że nie otwiera się podczas gotowania i można łatwo przyrządzić go w piekarniku lub usmażyć w oleju. Gotowy faszerowany produkt jest zawsze chrupiący na zewnątrz, a delikatny i soczysty w środku.
  • Pozwala na wytwarzanie wg starych, a także nowych przepisów kulinarnych na bazie produktów wegetariańskich i wegańskich, które zazwyczaj nie dają się łatwo faszerować.

Jakie są cechy i zalety  produktów faszerowanych?

  • Są bardzo zdrowe, ponieważ są wykonane ze zdrowej żywności (nie modyfikowana OGM) takiej jak RYŻ, KASZA, ZIEMNIAKI.
  • Są bardzo smaczne, ponieważ pozwalają na mieszanie wielu różnych smaków.
  • Są bardzo tanie, ponieważ ponad połowa takich produktów stanowi RYŻ, KASZA, ZIEMNIAKI.
  • Faszerowane produkty zdecydowanie lepiej konserwują  się bez pomocy chemicznych konserwantów i aromatów.

Dlaczego faszerowane?

Początkowo faszerowane produkty gastronomiczne (np. sushi, arancini, coxinha) powstały w celu konserwowania żywności. Dzisiaj takie produkty są słynne na całym świecie, każdy kraj posiada swoją tradycję kulinarną, oferując swoje typowe faszerowane produkty w lokalnej gastronomii.

Przemysł spożywczy sprzyjał rozprzestrzenianiu się wielu nadziewanych produktów, dzięki zastosowaniu automatycznych maszyn i nowych technik konserwowania żywności z długą datą przydatności (i niezdrowych konserwantów). W ostatnich latach na całym świecie jesteśmy świadkami odwrócenia trendów żywieniowych, od produkcji żywności typu fast-food, do sprzyjającej zdrowiu slow-food. Następuje powrót do starych i zdrowych tradycji spożywczych jak również odrodzenia się wielu produktów regionalnych. Aby konkurować z koncernami spożywczymi, konieczne są nowe urządzenia i wynalazki, które ułatwiają ręczną produkcję i sprawiają, że małe przedsiębiorstwa skutecznie konkurują z koncernami, wytwarzając swoją zdrową żywność, tzw. slow-food.

Jakie przepisy można zrobić z zestawem Pomarancino®

Nieskończenie wiele! Pomarancino® jest tak wyjątkowe, ponieważ pozwala na faszerowanie wiele różnorodnych produktów!
Specjalnie dla Pomarancino® stworzyliśmy wiele przepisów, w których mieszają się smaki tradycji kulinarnych wielu krajów – bliskich i dalekich.
Wykorzystaliśmy między innymi znane, pyszne i zdrowe polskie zupy, włoskie risotto, pyszne arancini, brazylijskie coxinha czy izraelski falafel.
Pomarancino® doskonale komponuje się z aktualnym trendem zdrowej żywności slow-food, pozwalając na przygotowanie wielu popularnych zdrowych produktów faszerowanych.
Całe pole kulinarnej kreatywności pozostaje do Waszej dyspozycji!

Zestaw Pomarancino® jest produkowany w Polsce.