Pesto z suszonych pomidorów

Składniki

  • 400 g suszone pomidory w oleju
  • 30 g orzechów piniowych lub migdałów, pestek z dyni
  • 20 g blanszowane migdały
  • bazylia, sól, pieprz

Prezentacja

Pesto z suszonych pomidorów jest bardzo smaczne, idealne do Pomarancino. Suszone pomidory, które są kluczowym składnikiem tego przepisu, są bardzo popularne w południowych Włoszech, zwłaszcza w Kalabrii, Apulii i na Sycylii. Połączenie orzeszków piniowych, obranych migdałów i bazylii z pomidorami nasączonymi oliwą po ich zmieszaniu stworzy wspaniałe pesto, skoncentrowane zarówno w formie i smaku.

Przygotowanie

Aby przygotować pesto z suszonych pomidorów, umieść suszone pomidory z olejem w blenderze (1), dodaj orzeszki piniowe (2) i obrane migdały (3).

Pesto z suszonych pomidorów

Dodaj liście bazylii (4) i zblenduj do momentu aż mieszanina będzie bardzo piaszczysta (5). W tym momencie Twoje pesto z suszonych pomidorów jest gotowe (6)!

Pesto z suszonych pomidorów

Przechowywanie

Pesto z suszonych pomidorów  umieszczone w szklanym słoiku i pokryte olejem może być przechowywane w lodówce przez 3–4 dni. Możesz zamrozić pesto w  małych słoiczkach i rozmrażać potrzebną ilość w temperaturze pokojowej lub w lodówce.

Rada

Do pesto z suszonych pomidorów nie używamy soli kuchennej, ponieważ suszone pomidory są już zachowane w oleju i soli. Jak lubisz, możesz dodać 20 g kaparów lub świeżego chilli. Aby uzyskać bardziej delikatne pesto, podwój ilość świeżej bazylii.