Krem Mascarpone

Składniki

  • 500 g Mascarpone
  • 125 g cukru
  • 4 żółtka
  • Woda 50 g
  • Gorzkie kakao w proszku q.s.

Prezentacja

Krem mascarpone jest jednym z najbardziej smacznych i popularnych kremów, znany przede wszystkim jako krem do tiramisu. Dzięki delikatnemu smakowi i aksamitnej konsystencji jest wspaniałym deserem sam w sobie ale również doskonale towarzyszy jako dodatek do owoców czy ciast. W naszym przepisie znajdziesz wszystko co sprawi, że Twój krem ​​mascarpone zachwyci wszystkich!

Przygotowanie

Aby przygotować śmietankę wlej do rondla wodę (1) i dodaj cukier kryształ (2) delikatnie zamieszaj tak, aby dokładnie zwilżyć cukier i doprowadź do temperatury 121 ° C (zmierzona termometrem spożywczym) (3); syrop będzie gotowy, gdy na powierzchni będą się tworzyć małe białe pęcherzyki.


Tuż przed osiągnięciem 121 ° C, przy około 115 ° C zacznij ubijać żółtka (4) . Gdy syrop osiągnie 121 ° C wlej ubite żółtka (5), kontynuując miksowanie aż do całkowitego ostygnięcia (6).

W misce lekko wymieszaj mascarpone łopatką (7). Dodawaj do mascarpone po trochę ubite żółtka (zimne), mieszając miękką łopatką ruchem od dołu do góry (8) w celu uzyskania płynnego kremu (9).

Krem jest gotowy! Możesz zrobić tiramisu lub wlać do miseczek deserowych (10) i udekorować przesianym przez siteczko kakao (11-12).

Przechowywane

Przez maksymalnie 3–4 dni w lodówce pokryte folią.

Rada

Jeśli wolisz bardziej zwarty krem, wstaw go na około 1 godzinę do lodówki.